Президенттин Аппаратынын Жетекчисинин орун басарлары

САРИЕВА Эльвира Кубанычбековна 

Ысык-Көл облусунун Ак-Суу районундагы Ново-Вознесеновка айылында 1975-жылдын 27-августунда туулган. 

1998-жылы Бишкек Гуманитардык университетин, 2000-жылы British Broadcasting Corporation (Маалымдоо мектеби), 2002-жылы КР Президентине караштуу Башкаруу Академиясын, 2012-жылы Кыргыз Республикасына Өкмөтүнө караштуу Юридикалык Академиясын аяктаган. 

Эмгек ишмердүүлүгү: 

1998 –2002   КР “Internews Network” өкүлчүлүк редактору, өкүлчүлүк директорунун орун басары;

2002 –2007    «Интерньюс» коомдук бирикмесинин аткаруучу директору;

2007 –2009  Кавказ, Афганистан жана Борбор Азия боюнча координатор, Борбордук-Евроазиялык лидерлик академиясы (CELA), уюштуруу жана стратегиялык өнүктүрүү боюнча консультант;

2010 –2012 КР Коомдук телерадиокорпорациясынын Байкоочу Кеңешинин төрагасы;

2010 — 2014   «ЦЕХ» лофтунун башкаруучусу;

2012 “Роза Отунбаеванын демилгеси” эл аралык фонду, «Мекендештер» форумунун уюштуруу комитетинин жетекчиси;

2012 — 2014  Бишкек шаардык кеңешинин депутаты;

04.2014-12.2014 Кыргыз Республикасынын вице-премьер-министри;

12. 2014-10. 2016 Кыргыз Республикасынын билим жана илим министри;

12-2016-02.2017 Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын социалдык саясат бөлүмүнүн башчысы;

02.02.2017 – жылынан тартып  Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын Жетекчисинин орун басары.


КАРЫБАЕВА Мира Аскеровна

Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын Жетекчисинин орун басарынын рангындагы Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын этностук, диний саясат жана жарандык коом менен өз ара аракеттенүү бөлүмүнүн башчысы 

1967-жылдын 28-октябрында Бишкек шаарында төрөлгөн. 

Мамлекеттик кызматтын 3-класстагы мамлекеттик кеңешчиси. 

Эмгек ишмердүүлүгү:

1989 – 1992 ж.ж. Кыргыз Мамлекеттик Улуттук Университетинин улук лаборанты жана улук окутуучусу; 

1992 – 1994 ж.ж. Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын кенже илимий кызматкери; 

1994 – 2003 ж.ж. Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын илимий изилдѳѳлѳр  борборунун илимий катчысы; 

1996 - 2004 ж.ж. Кыргыз Республикасы боюнча Конрад Аденауэр атындагы фондунун координатору; 

2000 – 2010 ж.ж. Кыргыз Республикасынын Президентинин алдындагы башкаруу академиясынын доценти; 

22.11.2010 - 22.12.2010 Кыргыз Республикасынын Президентинин Администрациясынын эксперттик-талдоо жагынан камсыз кылуу бөлүмүнүн социалдык-экономикалык секторунун эксперти; 

20.12.2010 - 7.09.2016 Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын этностук, диний саясат жана жарандык коом менен өз ара аракеттенүү бөлүмүнүн башчысы; 

7.09.2016-02.02.2017 Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын Жетекчисинин орун басары; 

02.2017-09.2017 –Кыргыз Республикасынын Президентинин кеңешчиси;

2017-жылдан 4- сентябрынан - Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын Жетекчисинин орун басарынын рангындагы Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын этностук, диний саясат жана жарандык коом менен өз ара аракеттенүү бөлүмүнүн башчысы. 

 

 

Басып чыгаруу